• Fiş Gruplandırma  Genel Parametre Tanımlama (Araçlar) > Seçenekler > Fiş Gruplandırma

   

  Fiş Gruplandırma maddeler halinde açıklayalım;


  1.Günlük : Oluşturacağınız muhasebe fişini günlük olarak oluşturur. Örnek: Şubat ayı için (1-28 tarihlerine göre fiş oluşturur)

  2.5 Günlük : Oluşturacağınız muhasebe fişini 5 günlük olarak oluşturur. Örnek: Şubat ayı için (5,10,15,20,25,28 tarihlerine göre fiş oluşturur)

  3.7 Günlük : Oluşturacağınız muhasebe fişini 7 günlük olarak oluşturur. Örnek: Şubat ayı için (7,14,21,28 tarihlerine göre fiş oluşturur)

  4.10 Günlük : Oluşturacağınız muhasebe fişini 10 günlük olarak oluşturur.  Örnek: Şubat ayı için (10,20,28 tarihlerine göre fiş oluşturur)

  5.31 Ayrı Gün : Oluşturacağınız muhasebe fişinin de 31. günü ayrı olarak oluşturur. Örnek: Mart ayı için (10,20,30,31 tarihlerine göre fiş oluşturur)

  6.Aylık : Oluşturacağınız muhasebe fişinin aylık olarak oluşturur. Örnek: Mart ayı için (1 tarihlerine göre fiş oluşturur)

  7.Fatura No (Her Fatura için ayrı fiş) : Özellikle e-defter uygulamalarında kullanılır. Her belge/fatura numarasına göre ayrı fiş oluşturur. Örneğin 350 fatura numarası varsa 350 adet fiş oluşturur.

  8.Fiş Sıralama Alanı : Fiş sıralama alanı ile fişlerin standart sıralaması olan önce tarih ardından cari hesap unvanına göre sıralamasını listede görüldüğü gibi Fatura Türü, Cari Hesap Unvanı veya Cari Hesap Koduna göre değiştirilebilmesi sağlanmaktadır.

  9.Sadece Belge Numarasına Göre Sıralama : Bu özellik ile standart sıralama olan önce tarih ardından cari hesap unvanının yerine Sadece Belge Numarasına Göre Sıralama işlemi yapılır. Sıralama 0'dan 9'a veya A'dan Z'ye göre olmaktadır.