• Fatura Çevirici Nedir?  Fatura Çevirici 

  “5 günlük işiniz 5 dakikaya iniyor” sloganıyla geliştirilmiş Serbest Mühasebeci Mali Müşavir yardımcı programıdır.

  Bir Serbest Mühasebesi Mali Müşavir Bürosunun en zor, en sıkıcı işi nedir ? Derseniz herhalde herkes fatura işlemeyi ilk sıraya koyar . Hele bir de aylık ortalama 500 den fazla fatura kesen veya alımı olan bir mükellefin muhasebesini tutuyorsanız , bir elemanınız 2-3 gün boyunca bu mükellefin faturalarıyla uğraşacak demektir.

  Yeşil Mavi Yazılım olarak bu iş yükünü ortadan kaldırmak amacıyla 2010 yılı başı itibariyle “Fatura Çevirici” isimli yazılımımızı geliştirdik.

   
  Peki nedir bu “Fatura Çevirici” ? Nasıl çalışır ?
   
   
  Faturalarını bilgisayar ortamında kesen veya işleyen , piyasada bilinen ticari paket programlardan birini kullanan mükellefiniz olduğunu varsayalım. Zaten yüklü miktarda fatura kesen işletmelerin büyük bir çoğunluğu ticari program kullanır ve faturalarını bilgisayardan keser . Yani sizin işleyeceğiniz fatura verileri mükellefinizin ticari programında hali hazırda durmaktadır . Tek yapmanız gereken aylık fatura listesini excel dökümü olarak mükellefinizden istemek . Bu excel dökümünün herhangi bir formatta olma zorunluluğu yok. Yeter ki içinde faturaya ilişkin temel bilgiler ( fatura no ,fatura tarihi , müşteri, toplam kdv,matrah,genel toplam vb.) olsun. Bu fatura listesini “Fatura Çevirici” ye yükleyip , dosya içeriğini bir sefer tanıttığınız zaman , yazılımımız excel dosyasını okuyup faturaları kendi içerisine alır . Daha sonra sizin belirteceğiniz 391 , 600 , 120 veya 191, 153, 320 alt hesaplara göre yevmiye maddelerini oluşturup , ister günlük , ister 10 günlük , ister aylık fişler halinde kullandığınız muhasebe programına fiş aktarımını yapar.
   
  Şu an için Luca, Gms.Net, Mikro, Datasoft, Logo Go/Tiger, Orka (Dos-SQL), Eta, Zirve ve Dia muhasebe programları ile entegre çalışan “Fatura Çevirici” ile günler süren fatura yazma yükünü ortadan kaldırabilirsiniz . Fatura verileri, insan müdahalesi olmadan direk programınıza atılacağı için hata riski sıfıra düşer . Size excel ortamında faturalarını iletebilecek her mükellefiniz için kullanabileceğiniz “Fatura Çevirici”’nin özelliklerinden biri de Ba/Bs formlarının otomatik olarak oluşturulmasına yardımcı olmaktır.
   
   
  Türkiye'nin 70 değişik ilinde 350'e yakın Serbest Mühasebeci Mali Müşavir ve Kurumsal Şirket müşterimiz “Fatura Çevirici” ile iş yüklerinin hafifletmiş, hata oranlarını azaltmış ve mükelleflerine daha iyi ve hızlı hizmet vermeye başlamıştır.