• Fatura Dönüştürücü   

  1.Lütfen Fatura Dosyası Seçin : Fatura aktarımı yapacağınız Excel Fatura Listesini seçmeniz gerekmektedir. Excel Fatura Liste dosyanızın uzantısı .xls olmalı ve Sayfa sekmeside Sayfa1 veya Sheet1 olmadır.

  2.İçerik Bilgisi;

  oBaşlık Kaçıncı Satırdan Başlıyor? : Excel Fatura Listenizde yer alan sütün başlıklarının kaçıncı satırdan başladığını göstermenizi sağlamaktadır. Yukarıda örnek excel göre yapacak olursak 2 olmalıdır.

  oVeri Kaçıncı Satırdan Başlıyor? : Excel Fatura Listenizde yer alan içerik alanları hangi satırdan başlayacağını belirtmektedir. Yukarıda örnek excel göre yapacak olursak 3 olmalıdır.

  oVeri Kaçıncı Satırda Sonlanıyor? : Tüm verileri çekmek yerine belli sayıdaki verileri almak için kullanılır. Örneğin 1000 adet fatura olan bir Excel Fatura Listesindeki verilerden 100 adet almak istiyorsanız, Veri Kaçıncı Satırda Başlıyor özelliği 3 ise Veri Kaçıncı Satırda Sonlanıyora 102 yazmanız gerekmektedirVeri Kaçıncı Satırda Sonlanıyor Özelliği Fatura Çevirici 3.3.0.0 veriyonu ve üzerinde kullanılmaktadır. Bu özelliği kullanmak için; Araçlar > Seçenekler >  Aktarım Seçenekleri - 2 penceresinde yer alan Veri Kaçıncı Satırda Sonlanıyor Özelliğini Göster seçili olmalıdır.

  3.Lütfen Daha Önce Kaydettiğiniz Bir Şablon Seçin. (Yeni şablon oluşturmak için bu kısmı boş bırakınız.) : Bu özellikle her zaman aynı excel fatura listenizi zaman kaybetmeden hızlıca dönüştürün. Şablon kaydetme işlemi bir sonraki pencede gösterilecektir.

   

   

  • Aktarım Seçenekleri