Fatura Çevirici : “5 günlük işiniz 5 dakikaya iniyor” 

Bir SMMM Bürosunun en zor, en sıkıcı işi nedir ? Derseniz herhalde herkes fatura işlemeyi ilk sıraya koyar . Hele bir de aylık ortalama 500 den fazla fatura kesen veya alımı olan bir mükellefin muhasebesini tutuyorsanız , bir elemanınız 2-3 gün boyunca bu mükellefin faturalarıyla uğraşacak demektir . Yeşilmavi Yazılım olarak bu iş yükünü ortadan kaldırmak amacıyla 2010 yılı başı itibariyle “Fatura Çevirici” isimli yazılımımızı geliştirdik.

 

Peki nedir bu “Fatura Çevirici” ? Nasıl çalışır ? Faturalarını bilgisayar ortamında kesen veya işleyen , piyasada bilinen ticari paket programlardan birini kullanan mükellefiniz olduğunu varsayalım. Zaten yüklü miktarda fatura kesen işletmelerin büyük bir çoğunluğu ticari program kullanır ve faturalarını bilgisayardan keser . Yani sizin işleyeceğiniz fatura verileri mükellefinizin ticari programında hali hazırda durmaktadır . Tek yapmanız gereken aylık fatura listesini excel dökümü olarak mükellefinizden istemek . Bu excel dökümünün herhangi bir formatta olma zorunluluğu yok. Yeter ki içinde faturaya ilişkin temel bilgiler ( fatura no ,fatura tarihi , müşteri, toplam kdv,matrah,genel toplam vb.) olsun. Bu fatura listesini “Fatura Çevirici” ye yükleyip , dosya içeriğini bir sefer tanıttığınız zaman , yazılımımız excel dosyasını okuyup faturaları kendi içerisine alır . Daha sonra sizin belirteceğiniz 390 , 600 , 120 veya 191, 153, 320 alt hesaplara göre yevmiye maddelerini oluşturup , ister günlük , ister 10 günlük , ister aylık fişler halinde kullandığınız muhasebe programına fiş aktarımını yapar.

Şu an için Luca, Gms.Net, Mikro, Datasoft, Logo Go/Tiger,Orka ve Zirve muhasebe programları ile entegre çalışan“Fatura Çevirici” ile günler süren fatura yazma yükünü ortadan kaldırabilirsiniz . Fatura Verileri , insan müdahalesi olmadan direk programınıza atılacağı için hata riski sıfıra düşer . Size excel ortamında faturalarını iletebilecek her mükellefiniz için kullanabileceğiniz “Fatura Çevirici”’nin özelliklerinden biri de Ba/Bs formlarının otomatik olarak oluşturulmasına yardımcı olmaktır.

Türkiyenin 65 değişik ilinde 400'ye yakın SMMM müşterimiz “Fatura Çevirici” ile iş yüklerinin hafifletmiş , hata oranlarını azaltmış ve mükelleflerine daha iyi ve hızlı hizmet vermeye başlamıştır.


www.yesilmaviyazilim.com/fatura-cevirici.aspx adresinden demo versiyonu indirip deneyebilir , kullanımla ilgili destek almak için 0 362 333 35 11 , 0 541 722 37 55 nolu telefonlarımızdan veya msn@yesilmaviyazilim.com msn adresimizden bizimle irtibata geçebilirsiniz .

Siz de fatura işlemeyi 5 dakikada halletmek istiyorsanız , hemen bizi arayın!

Ücretsiz Demo Sürümünü indirmek için Tıklayın

Desteklenen Programlar

Client-2
Luca
Client-2
Mikro - v12 | v14 | v15
Client-2
Logo - go | tiger
Client-2
Orka (DOS - SQL)
Client-2
Gms.net
Client-2
Datasoft (D60 - D70)
Client-2
Zirve
Client-2
Eta - v8 SQL 18-24