• Fiş Aktarma İşlemleri

  Fiş Aktarma İşlemleri   Fatura Çevirici programı ile oluşturulan muhasebe fişinin Gms.Net programına uygun olarak aktarılması için aşağıdaki adımlardan takip ediniz.  Resim 1 : Yeni Belge Türü pencerini kullanarak Fatura Türü / Belge Türü seçimi yapılır.  Resim 2 : Aktarım için gerekli alanların seçilmesi;


  1-Fiş Tipi

  1-Tahsil

  2-Tediye

  3-Mahsup


  2-Fiş No:  Fiş numarası programdan programa göre farklılık gösterir. Örneğin Luca programı için Fiş No alanına 1 yazdığınızda 1 numaralı fişe etkisi olmazken, Orka programına olabilir.

  Not: Fiş No konusunda problem yaşamamız için en son boş olan fiş numarasını veriniz. Mikro kullanıcıları ise en son boş olan Yevmiye Numarasını vermelidir.  3-Açıklama (Fiş): Oluşturacağınız Muhasebe Fişlerine fiş açıklaması yazmak için kullanılır.


  Not: Açıklama (Fiş) desteklediğimiz programlardan Gms.Net, Luca,Datasoft,Logo, Orka SQL, Dia ve Eta programlarında uygulanmaktadır. Diğer programlardan Mikro, Orka DOS ve Zirve Programlarında desteklenmemektedir.


  Not: Açıklama (Fiş) alanına her hangi bir değer girilmediğinde Fiş Satır Açıklaması (Araçlar > Seçenekler > Aktarım Seçenekleri -1)'de yer alan değerleri aktarılmaktadır.
  Resim 3  : DIŞARI AKTAR - F2 butonuna tıklandığında Aktarım Format Seçim ekranı çıkar buradan ilgili programı (Gms.Net) seçiyoruz.
  Resim 4  : İşlem durum penceresi.
  Resim 5  : Gms.Net programı için oluşturulan excel formatındaki muhasebe fişinin görüntüsü

  Resim 6  : Excel muhasebe fişinin Gms.Net programı için farklı kaydet seçeneğinin gösterilmesi.


  Not: Excel Çalışma kitabı "Excel 97-2003 Çalışma Kitabı" olarak seçilmesi Gms.Net programı tarafından varsayılan uzantısı .XLS olması sağlanır. Böylece Gms.Net ile hızlıca aktarım yapılması sağlanır.  Resim 7  : Muhasebe fişinin masaüstünde kısayol olarak gösterilmesi.
  Resim 8  : Gms.Net programına oluşturulan excel muhasebe fişinin aktarılması için;

  Gms.Net programını açıyoruz.

  Fişler

  Fiş İşlemleri  Resim 9  : Fiş işlemleri penceresinden "Dosyadan Fiş Aktarımı" simgesi seçilir.
  Resim 10  : Dosyadan Fiş Aktarımı penceresinde dikkat etmeniz gereken yerlerden;

  1.Fatura Çevirici'de yer alan Fiş Gruplandırma ile Tarih Gruplandırması aynı olmalıdır.

  2.Fiş numarası Fatura Çevirici'de 1 verildiyse bu ekranda "Sıradaki Numarayı Otomatik Olarak Kullan" seçeneği seçili olmalı.
  Resim 11  : Aktarım yapılacak dosyayı seçiniz bölümünden "Aktarım Yapılacak Dosyası Seçiniz" pencesi açılır. Buradan ilgili dosyası seçimi yapılır.
  Resim 12  : Dosyadan Fiş Aktarımı penceresinde ilgili alanları işaretleyip ilgili muhasebe fişi dosyasının seçilmesi tamamlanır. Son olarak Tamam butonuna tıklanır.
  Resim 13  : Aktarım öncesi dosya incelemesi tamamlanır. Burada her hangi bir uyarı gelirse önce excel muhasebe fişi dosyanızdan ilgili hatayı kontrol etmelisiniz.
  Resim 14  : Akarım işlemi ilerleme durum penceresi.
  Resim 15  : Fiş listesi görüntülenmesi.
  Resim 16  : Fiş listesi detaylı gösterilmesi.


  Fatura Çevirici'yi sorunsuz kullanmak için tanıtım videolarımızı mutlaka izleyiniz veya destek ekibimizle irtibata geçiniz
   Fatura Çevirici'den Gms.net Programına Excel Fatura Aktarımı (SESLİ)