• Luca Program Hakkında

  Luca Program Hakkında  TÜRMOB-TESMER tarafından geliştirilen LUCA Projesi 2005 yılında hayata geçirilmiştir. Web Tabanlı ve Merkezi Sistem Teknolojisi kullanılarak geliştirilen bu proje kapsamında Türkiye’deki Serbest Muhasebeci Mali  Müşavirlere  çağdaş ve uluslararası standartlara uygun bir yazılımla çalışma ortamı sağlanmaktadır. Bugün Türkiye’de LUCA Mali Müşavir Paketi yazılımını kullanan  üye sayısı 16.000, kullanıcı sayısı ise 165.000’e ulaşmıştır. KOZA Ticari Paket ve Kurumsal Çözümler ürünümüz ise 30 farklı sektörde, 275 işletmede kullanılmaktadır. LUCA MMP ve LUCA KOZA arasında tam entegrasyon vardır.

  Müşteri memnuniyetini ön planda tutan uzman proje ekibi, farklı ve çağdaş çalışma anlayışı, SMMM’lerin ve müşterilerinin  yazılım ve donanım yatırım maliyetlerini düşüren ve zaman bağımsız çalışmayı sağlayan teknolojisi ve ürün içeriği ile piyasadaki varlığını her gün daha güçlü hissettirmektedir.
  LUCA Projesi, Türkiye’de bir mesleki grubun en üst birliği olan TÜRMOB tarafından geliştirilmiş olması ve proje içeriği olarak “ilk ve tek” olması ile çok dikkat çekmiştir. TÜRMOB  çatısı altındaki odaların ve meslek mensuplarının desteği ile hızla yayılmış ve beş yıl gibi kısa bir sürede marka olarak pazardaki yerini almıştır.
   
  LUCA Projesi meslek mensuplarına  sunduğu avantajlar sayesinde tercih edilen yazılım olmaya başlamıştır. LUCA ile meslek mensupları;
  Zaman ve mekandan bağımsız çalışılabildiği ve her tür bilgiye internet üzerinden hızla ulaşabildiği için hem müşterisine daha hızlı hizmet verebilmiş, hem de daha fazla müşteriyle çalışabilme rahatlığını elde etmiştir.
  Meslek mensubunun bilgi teknolojilerini kullanabilmek için yapması gereken donanım ve yazılım yatırımları en düşük düzeye inmiştir.
  Ek lisans bedeli ödemeden sisteme sınırsız kullanıcı tanımlayabilmiş ve bu sayede müşterilerini de rahatlıkla sisteme dahil ederek, yetkileri çerçevesinde kullanmalarını sağlamıştır. Böylece meslek mensubu iş yükünü müşterisi ile paylaşmaya başlamıştır.
  Yedekleme merkezi olarak yapıldığı için meslek mensuplarının yedekleme maliyetleri ve endişeleri tamamen ortadan kalkmıştır.
  Uygulamanın içerisinde kendi arama motoru olan “LUCA Mevzuat Sitesi”nin olması nedeniyle, diğer mevzuat sitelerine ücret ödeyerek üye olma maliyetinden kurtulmuştur. Mevzuat değişiklikleri ücretsiz olarak ve aynı anda tüm LUCA üyelerinin kullanımına sunulduğundan meslek mensupları ve müşterileri mevzuat değişikliklerinden veya meslek mensuplarından gelen önerilerle gerçekleşen tüm güncellemelerden anında ve ek bir bedel ödemeden faydalanmışlardır.
  Ürün bedeli kapsamında, versiyon yenileme, eğitim ve destek hizmetlerinin de veriliyor olması sayesinde yüksek hizmet bedelleri ödemekten kurtulmuşlardır. Kullanılan teknoloji sayesinde merkezi olarak destek alarak tüm problemleri hızla çözülmüştür.
  Kamu kuruluşlarına gönderilmesi gereken e-beyanname, e-bildirge gibi yasal evrakları mevzuata uygun formatta elektronik ortamda rahatlıkla gönderme imkanına kavuşmuştur.
  Bu proje ile meslek mensubu
  “UFRS” (uluslararası finansal raporlama sistemi) alt yapısı hazır bir uygulama ile çalışma şansını elde etmiştir. Dolayısı ile kullanılmaya başladığında herhangi bir sıkıntı yaşamadan UFRS uyumlu raporlar üretebilecektir.
   
  Sağlanan tüm maliyet avantajları ve yazılımın içeriği ile meslek mensubunun ulusal ve uluslararası alanda rekabet edebilme gücü artmıştır.


  Fatura Çevirici'yi sorunsuz kullanmak için tanıtım videolarımızı mutlaka izleyiniz veya destek ekibimizle irtibata geçiniz
   Fatura Çevirici'den Luca Programına Excel Fatura Aktarımı (SESLİ)